Historie šarovské knihovny

Dne 13. 11. 1911 C. K. místodržitelství v Brně zřídilo podružný spolek pod názvem Místní odbor Národní jednoty pro východní Moravu v Šarovech.

V roce 1921 propůjčil spolek svou místnost obci, aby ji používala jako obecní knihovnu. V roce 1966 dosahovala místní lidová knihovna tak dobrých výsledků, že získala nejvyšší knihovnické vyznamenání - Štít.

Mezi Obecní knihovnou Šarovy a Krajskou knihovnou Františka Bartoše funguje výměnný systém, který zabezpečuje obměnu řady nových titulů.​​​​​​​

Obecní knihovně jsou poskytovány služby v rámci programu regionálních funkcí knihoven, které jsou financovány z rozpočtu Zlínského kraje a realizovány Krajskou knihovnou Františka Bartoše ve Zlíně.

Naše knihovnice

Alena Vozabalová

Email: Vozabalova.Alena@centrum.cz

Obecní knihovna Šarovy / 2020. Tyto webové stránky fungují také díky podpoře Webnode. Děkujeme.
Vytvořte si webové stránky zdarma!